Membership Groups
Yurtiçi Üyeliği

Türkiye'nin neresinde olursanız olun, Hediyelik Eşya satmak istiyorsanız DnyGift üyesi olabilirsiniz.
DnyGift yurtiçi üyeliği iki bölümden oluşmaktadır.

Toptancı Üyeliği
Bu üyelik sisteminde bir Şehir ya da bir Bölge için bayilik anlaşması yaptığımız firmaya DnyGift olarak şu taahhütlerde bulunuruz:

1. Belirlenen bölge veya şehirde hiç kimseye DnyGift'den veya DnyGift'in diğer üyeleri tarafından satış yapılmaz. Kurallara uymayan üyelerin tespiti durumunda üyelere sözleşmelerdeki yaptırımlar uygulanır.
2. Toptancılar özel iskonto almaktadırlar.
3. Toptancılar DnyGift'in yapmış olduğu ulusal reklamlardan faydalanırlar.
4. DnyGift'e gelen bireysel üyelik başvurularında bölgede toptancı olup olmamasına bakılır. Eğer toptancı var ise bireysel üyelik isteyen firma veya kişi toptancımıza yönlendirilir.
5. Bireysel üyelerine yapılacak her türlü promosyon ve kampanyalar toptancımıza de aktarılır. Böylelikle toptancımız da müşterilerine bu promosyon ve kampanyaları sunabilir.

Perakendeci Üyeliği
Hediyelik eşya satışı yapan firmalar veya işletmelerinde ek gelir elde etme isteyen firmalar için veya bireysel olarak satış yapan kişilere uygulanan üyelik türüdür. Toptancımızın olduğu bölgelerde satış yapan bireysel üyelerimiz toptancılarımıza yönlendirilecektir. Toptancımızın yerlerde direk DnyGift üzerinden üyelik alarak alışveriş yapabilirler.

Perakendeci müşterilerimiz direk olarak toptan fiyatlarımız ile ürünleri alırlar. Her türlü kampanya ve promosyonlardan yararlanırlar. Satılmayan ürünler için stok korumasından da yararlanırlar.

Elindeki sermayesini değerlendirmek isteyen kişiler için perakendeci üyeliği oldukça cazip bir üyelik türüdür. Açacağınız mütevazi bir dükkan ile çok ciddi satışlar yakalayabilirsiniz. Ciddi sermaye gerektirmeyen bu üyelik türü için hemen bizi arayın...

İnternet Bayiliği

İnternet teknolojisinin gelişmesiyle 7'den 70'e herkes internet sitesi açıyor ve internet üzerinden satış yapmaya çalışıyor. Hediyelik ürünlerin cazibesinden dolayı da bizlere sık sık internet bayiliği başvuruları gelmektedir. Satışlarını artırmak isteyen toptancılar da XML desteği vererek bu tarz sitelere ürün desteğinde bulunmakadırlar.

Alt yapımız müsait olduğu halde XML alt yapısını sunmaya pek sıcak bakmıyoruz. İnternet satışı yapmaya çalışan firmalara ise stoklu çalışmayı önermekteyiz. Hediyeler Dünyası Markası'nın sahibi olan DnyGift'in 2005 yılından bu yana gelen perakende internet satış tecrübesi gösteriyor ki XML ile tedariği sağlanan ürünlerin satışında siteler para kazanamıyor.

XML yapısının dezavantajları nelerdir ?
1. Her yerde aynı ürünlerin olmasından dolayı SEO açısından Google sıralamasında gerileme yaşarsınız.
2. Her yerde aynı ürün olmasından dolayı rekabet artar. Kârlılık düşer.
3. Ürünler elinizde olmadığından dolayı müşteri ile yaşanan problemleri kolay çözemezsiniz

Öneri Binlerce ürünü xml desteği ile satmaya çalışmak yerine ürün yakalamaya çalışmak çok önemlidir. XML ile 100bin ürünü satmaya çalışmak yerine 30 tane çok satan ürünü yakalamak size çok ciddi kazanç sağlayacaktır. DnyGift'de de bu tarz ürünleri çok rahatlıkla bulabilirsiniz.

İnternet üzerinden satış yapan sitelere stoklu çalışması koşulu ile bayilik verilmektedir. Yapılacak özel anlaşmalar ile bir üründe internet ortamında satış yapan tek kişi olabilirsiniz. Bu anlaşmaları yapan internet siteleri hem kârlılığını artıracak. Hem de ürünün popülerliğinin artması durumunda siteyi de tanıtan bir ürün olacaktır.

Yurtdışı Bayiliği

Türkiye'nin son yıllardaki dış politikasının etkisiyle Türkiye Cumhuriyeti'nin daha çok ilgi görmeye başladı. Bunun bir sonucu olarak da Türk Kültür Ürünlerine oldukça ciddi bir rağbet başladı.

Yurtdışında Türk Hediyelik Eşya ürünlerine oldukça ciddi talep olmaktadır. Otantik Çantalar, Seramik Ürünler ve El işi Ürünler gibi bir çok ürün grupları talep edilmektedir.

Vereceğimiz yurtdışı bayiliklerinde bir firmayı bir ülke için temsilci olarak belirleyeceğiz ve o belirlenen firma DnyGift'e ait ürünlerin o ülkedeki tek yetkili satıcısı olacaktır. O ülkeden bize gelen talepler ise bayimize yönlendirilecektir.
Developer: CK